Chorvatsko: ráj nejen pro milovníky potápění

05.03.2013

Věděli jste, že Chorvatsko nabízí úžasné podmínky pro potápění? Pokud toužíte poznat podmořský svět v některé z potápěčských lokalit v Chorvatsku, jistě oceníte naše tipy na nejpřitažlivější a nejkrásnější jadranské lokality, jenž potápěčům doporučují i chorvatské orgány.

Na prvních místech v pomyslném žebříčku stojí potápěčská lokalita v oblasti Istrie. Jihozápadně od Rovinje, což je turisticky oblíbené město a přístav, se nachází velice zachovalý vrak osobní linkové lodi s názvem Baron Gautsch. Tento vrak leží v hloubce 28 až 42 metrů. Uvnitř je zachovalý a potápěči do něj mají volný přístup. Tato lokalita je vhodná pouze pro velmi pokročilé potápěče.

Potápění v jižní Dalmácii

Nádherná místa k potápění najdete také v jižní Dalmácii. Poloostrov Pelješac nabízí k podmořské prohlídce vrak německého torpédového člunu S 57. Vrak je ve výjimečně zachovalém stavu včetně funkční výzbroje, a proto do něj není umožněn přístup. Nachází se v hloubce 25 až 39 metrů a k potápění musíte mít zvláštní povolení.

Zajímavé místo k potápění nabízí také Dubrovník, kde se nachází velmi zachovalý vrak italské obchodní lodi Taranto. Tento vrak je v hloubce 23 až 55 metrů a potápění je určeno pouze pro pokročilé potápěče.

Podmořská stěna plná života

Fascinuje-li Vás život pod mořskou hladinou, navštivte útesy pod obcí Lubenice na západním pobřeží ostrova Cresu. Pod vodou zde můžete obdivovat nádhernou podmořskou stěnu plnou života a barev. Mimořádně bohatou a pestrou faunu a floru najdete také na skalních stěnách na mysu Osor (Rt Osor) severozápadně od městečka Osoru na ostrově Lošinj.

Dovolená v Chorvatsku nabízí celou řadu možností. Pokud Vás zaujala některá z potápěčských lokalit, chcete se dozvědět o dalších z nich či Vás zajímají jiné informace o Chorvatsku, připojte se k nám na Facebook a odebírejte od nás aktuální novinky. Své fanoušky informujete rovněž o probíhajících akcích a slevách.

Nejnovější články

Vše okolo sázení rajčat

Zasadit rajčata správně je důležité pro jejich zdravý růst a plodnost. Zde je několik kroků, které můžete následovat: Volba vhodného...
06.06.2023

Tonování autoskel

Při tonování autoskel existuje několik možností, které se liší v použitém materiálu a intenzitě zatemnění. Zde je několik obecných...
05.06.2023

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace