Návody jak pracovat na počítači

16.10.2013

Virtuální kolega vám poradí, jak pracovat na počítači

Informační a komunikační technologie se staly nedílnou součástí našich životů v pracovní i v soukromé sféře. Proto stále více lidí cítí potřebu udržovat si přehled o práci s počítačem.

Výběr oblasti počítačových problémů

A jak na to? Jednoduše navštívíte portál virtualnikolega.cz a z nepřeberného množství výukových videí si jako v e-shopu vyberete studijní materiály, které vás zajímají. Ty jsou sestavené do jednotlivých tematických oblastí - programů, které můžete studovat systematicky. Výuka probíhá multimediální formou. Materiály jsou zpracované v namluvených videích, videích s hudbou a v ukázkových souborech. Znalost jednotlivých témat si můžete ověřit pomocí cvičení a kvízů.

Přestože záměrem autorů bylo zpracovat témata komplexně do tématických programů, není problém vybrat si pouze dílčí studijní materiály. Ty pak můžete sledovat kdykoli a odkudkoli, protože když se do Virtuálního kolegy přihlásíte, máte k dispozici přehled vašeho studia s položkami, které jste si dříve vybrali.

Nabízí i online kurzy

Těžiště však nespočívá jen v samostudiu, uživatelé si mohou zvolit lektora online. V praxi to znamená, že se spojíte přes tzv. vzdálený přístup a lektor vám živě prostřednictvím internetu dané téma vysvětlí, přičemž může vidět obrazovku vašeho počítače a případně jí i ovládat. Komunikace tak probíhá téměř stejně, jako by lektor vysvětloval dané téma fyzicky přímo u vás. Po této stránce se tedy jedná o alternativu k „živým“ počítačovým kurzům, oproti nimž má online studium tu výhodu, že výuka je individuální a maximálně přizpůsobená na míru danému uživateli. Tato forma výuky tedy kombinuje výhody osobního kontaktu s lektorem a flexibilitu internetu. Navíc se učíte na vašem počítači. Virtuální kolega k online kurzu nabízí i možnost získání certifikátu o absolvování studovaného tématu.

Po registraci materiály zdarma

Když se na portálu zaregistrujete, zpřístupní se vám mnoho výukových materiálů o wordu a excelu ke shlédnutí zdarma. Spolu s tím se vám zdarma zpřístupní celý jeden program z osmi. Jedná se o program „Moje Země“, který se zabývá environmentální problematikou. Celý Virtuální kolega totiž není jen online počítačovou učebnicí, ale snaží se o mezioborový přesah. Nezužuje se tak jen na postupy a návody, ale vychází z praxe a snaží se být komplexním rádcem ukazujícím i to, jak o konkrétních věcech přemýšlet. V tom je jeho velká přidaná hodnota a právě proto je na českém internetu tolik unikátní. Autoři navíc slibují průběžné doplňování nových témat. Určitě Virtuálního kolegu vyzkoušejte, stačí se do něj jen zaregistrovat.

Nejnovější články

Oslava lásky: Trvalá podstata Dne svatého Valentýna

Každý rok 14. února lidé po celém světě oslavují lásku a náklonnost při Dni svatého Valentýna. Je to den plný romantických gest,...
19.02.2024

Architektura 21. století: Spojení inovace a udržitelnosti

21. století přineslo do světa architektury zcela nový pohled, spojující inovace, technologický pokrok a udržitelnost. Architekti se dnes...
01.02.2024

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace