Aromatizovaná káva – jiný zážitek z pití kávy

24.09.2013

Za netradičními, exotickými příchutěmi kávy už nemusíte cestovat do dalekých krajů. Poslední dobou nabývá na popularitě takzvaná aromatizovaná káva, což je vlastně klasická zrnková káva, která je obohacena různými tradičními i méně známými ingrediencemi pro zpříjemnění a ozvláštnění zážitku z pití kávy.

Káva s cizokrajným aroma

Aromatizovaná káva se vyrábí tak, že se na kávová zrna ještě před upražením nanese olej a po upražení se ochucují různými aromatickými látkami, které se na povrch zrn díky oleji přichytí. Tahle ochucená káva přišla na trh poměrně nedávno – v 70. letech ve Spojených státech.  Díky tomu si můžeme vychutnávat neobvyklou chuť kávy v pohodlí vlastního domova a přitom se cítit, jako bychom se nacházeli třeba ve světě Orientu.

Nejoblíbenější příchutě aromatizované kávy

Nejčastěji používanými ochucovadly jsou různé druhy koření, likérů a aroma ovoce. Velmi oblíbenou příchutí jsou však také různé druhy čokolády a oříšků nebo třeba sametová vanilka či sladký karamel.

Oříšková káva patří mezi nejvyhledávanější příchutě. Lískové oříšky dodávají kávě specifickou chuť. Najdeme je také v různých kombinacích, například se smetanou, čokoládou či medem. Neobyčejné kombinace ingrediencí v aromatizované kávě jsou v poslední době čím dál populárnější.  Tak třeba káva s příchutí Santa Fé v sobě snoubí aroma vanilky a pomeranče, káva Borgie zase smetanovou čokoládu a citron.

Kdo má chuť na něco ostřejšího, může sáhnout po kávě s příchutí nejrůznějších alkoholických likérů. Mezi nimi nechybí třeba rum, punč, cherry nebo velmi oblíbená alžírská káva s příchutí vaječného koňaku.  Pokud ovšem patříte spíš mezi milovníky čokolády, můžete si vybrat rovnou z několika druhů čokoládové kávy. My doporučujeme třeba kávu s příchutí Švýcarská čokoláda, která vás potěší svou nezaměnitelnou a lahodnou chutí.

Nutno dodat, že aromatizovaná káva není jenkáva smíchaná s nějakou nezvyklou ingrediencí. Při pití totiž v ústech nejdříve ucítíte klasické hořko-sladké aroma kávy a až za ním se objeví vámi vybraná příchuť.

Nejnovější články

Ideální snídaně pro sportovce: Klíč k maximálnímu výkonu

Snídaně je považována za nejdůležitější jídlo dne, a to zejména pro sportovce, kteří potřebují dostatečnou energii a živiny pro...
22.05.2024

Oslava lásky: Trvalá podstata Dne svatého Valentýna

Každý rok 14. února lidé po celém světě oslavují lásku a náklonnost při Dni svatého Valentýna. Je to den plný romantických gest,...
19.02.2024

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace