Cestujeme, notebook připravit!

01.07.2013

Cestování. Kdo by si nevzal svůj počítač sebou na cestu? Jenže co když cestu nepřežije? Hlídat ho celou cestu jako oko v hlavě je těžké, zvláště když jste řidič, nebo jste počítač nechali letět v zavazadlovém prostoru.

Tak kam s ním?

Do letadla? Jedině jako příruční zavazadlo. Do auta? Někam nahoru aby na něj nepadali ostatní zavazadla. Stačí totiž málo a může rupnout nějaký ten plast. Může rupnout i displej a to už není žádná sranda a oprava není nejlevnější. Proto si dobře rozmyslete, kam svůj notebook berete.

Kvalitní brašna jede!

Hodně se vyplatí investovat do kvalitní tašky či brašny a netahat notebook jen ve slabém pouzdře. Polstrování pomůže notebook ochránit při nárazech. A ještě jedna rada, adaptér nechávejte raději mimo brašnu. Když je adaptér v horní kapse a vy na něj hodíte jiné zavazadlo, mohou popraskat plasty i displej.  Popraskané plasty notebooku jsou spíše kosmetická záležitost, ale bez displeje se člověk neobejde.

Za teplem do ciziny

Při práci v teplejších krajích nezapomeňte, že musíte ventilátor nechat pracovat na plný výkon, aby notebook uchladil. To znamená nechávat notebook zapnutý pouze na pevné podložce, tak aby zůstaly všechny otvory zespod notebooku průchozí. A stejně tak umožnit horkému vzduchu z notebooku volně odcházet. Výdechy jsou zpravidla zboku nebo zezadu notebooku. A platí rozhodně žádná deka, to je samý prach a to chlazení vůbec neprospívá! Vím, že lidé jsou inteligentní, ale raději sem ještě připíšu: Jenom ne písek!

Jejda ono to ruplo…

Tak co se s tím dá teď dělat? Co jiného než prasklé části vyměnit. Žádný jiný recept neexistuje, zvlášť když se jedná o prasklý displej. Pokud si myslíte, že zvládnete výměnu sami, stačí jen vhodné náhradní díly a pokud si na to netroufnete, můžete se obrátit na servis notebooků.

Nejnovější články

Kdy vyrazit na dovolenou na Kanárské ostrovy?

Nejlepší doba na návštěvu Kanárských ostrovů závisí na vašich preferencích a tom, co od dovolené očekáváte. Kanárské ostrovy mají...
21.09.2023

Krása Františkových Lázní

Františkovy Lázně, perla západočeských lázeňských měst, oslní nejen svou krásou, ale také bohatou historií a léčebnými schopnostmi....
26.08.2023

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace