Akvizice firem: český trh fúzí a akvizic ožívá díky Rusku

30.06.2013

Akvizice firem: český trh fúzí a akvizic ožívá díky investicím z Ruska

V důsledku zvýšeného zájmu ruských investorů o ziskové firmy a podniky v České republice začíná v posledních měsících český trh akvizic firem znatelně ožívat.

Proces prodeje a kupování firem - akvizice firem -  delší dobu stagnoval. Nedostatek finančního kapitálu v rukou podnikatelů zemí evropského společenství značně zbrzdil pohyby na trhu fúzí a akvizic. Jde o negativní dopady evropské krize, která zasáhla prakticky všechny země Evropské unie.

Nehledě na uvedená fakta jsme svědky toho, že některé země na evropském trhu akvizic velmi čile obchodují. Patří k nim především Rusko, jehož podnikatelé mají mimořádný zájem o akvizice firem v České republice.

Z veřejně dostupných informací vyplývá, že vývoz ruského kapitálů dosahuje mimořádných rozměrů a jeho objem systematicky vzrůstá. Proto je naše pozornost orientována na ruské investory. Jejich zájem o akvizici firem v Česku je jedním z důležitých předpokladů úspěšného prodeje českých společností. Otázkou zůstává, jak tohoto zájmu využít.

Naše společnost má v oblasti akvizic firem dostatek zkušeností. Je v trvalém kontaktu s ekonomicky silnými ruskými investory. Umíme rychle vyhledat potenciální ruské partnery pro širokou škálu akvizičních činností. Prostřednictvím našich spolupracovníků v Rusku jsme schopni prověřit jejich obchodní solidnost, ekonomickou stabilitu a podnikatelskou historii.

Českým prodejcům firem zajišťujeme pomoc při formulování strategie akvizice a zhodnocení všech aspektů plánované transakce. Poskytujeme komplexní servis spojený s přípravou smluvních dokumentů, včetně ocenění firmy, pomoc při organizování konzultací a jednání apod. Našim klientům věnujeme maximální individuální péči, která vyústí do řešení optimálního pro obě strany.

Bližší informace můžete získat na www.prodejdoruska.cz

Nejnovější články

Kdy vyrazit na dovolenou na Kanárské ostrovy?

Nejlepší doba na návštěvu Kanárských ostrovů závisí na vašich preferencích a tom, co od dovolené očekáváte. Kanárské ostrovy mají...
21.09.2023

Krása Františkových Lázní

Františkovy Lázně, perla západočeských lázeňských měst, oslní nejen svou krásou, ale také bohatou historií a léčebnými schopnostmi....
26.08.2023

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace