Prodej hotelů

30.06.2013

V uplynulých dvaceti letech došlo v České republice k nebývalému rozvoji cestovního ruchu, což se zákonitě muselo odrazit v nárůstu hotelových kapacit. Značný počet vlastníků hotelových zařízení však přecenilo své síly a dnes z různých důvodů nabízejí své hotely k prodeji. Stále větším problémem těchto majitelů se však stává již poměrně dlouhou dobu trvající stagnace trhu nemovitostí jako důsledku ekonomické krize v zemích západní Evropy. Z toho plynoucí nízké ceny nemovitostí tak značně brzdí prodej hotelů i ostatních nemovitostí. Při určitém zjednodušení možno konstatovat, že se jen velmi obtížně hledají bohatí kupci, kteří jsou schopni zaplatit cenu s ohledem na budoucí zhodnocení vložené investice.

O jaké objekty jde? Škála nabízených hotelů je velmi široká. Začíná od ubytovacích zařízení pro nenáročné turisty a končí významnými hotely mezinárodního charakteru. Prodej hotelů špičkové úrovně dnes registrujeme nejen v Praze a ve světoznámých lázeňských centrech, ale i v mnohých „okrajových“ regionech České republiky. Přitažlivost center veřejného a obchodního dění je stále více vyvažována požadavky na tichá místa se zajímavými přírodními krásami a historickými pamětihodnostmi.

Prodej hotelů a především jejich ceny nadále silně ovlivňuje jejich alokace. Nadále je třeba počítat s tím, že, obrazně řečeno, pražské Václavské náměstí bude vždy dražší než příhraniční region. Nicméně i ve vzdálenějších místech od Prahy, Karlových Varů či Brna nacházíme stále častěji hotelová zařízení, jejichž úroveň a umístění odpovídají i velmi náročným zájemcům. Navíc je třeba mít na zřeteli relativně malou plochu, kterou Česko zaujímá, čímž je pro podnikatele i turisty „všude blízko“.

Předpokladem úspěšného prodeje hotelu či jiného ubytovacího zařízení je dosah vlastníka na potenciální kupující. Ti se v současné době nacházejí hlavně mezi zahraničními investory. Z dosavadních zkušeností víme, že nejproduktivnější je v tomto směru ruský trh, kde operují skutečně finančně movití investoři zajímající se stále více o české nemovitosti, včetně hotelových zařízení.

Potřebné kontakty na ruské zájemce může zprostředkovat je specializovaná firma, která má v této oblasti dostatek zkušeností a je schopna zabezpečit i širší poradenskou službu pro obě strany. Prodávajícímu zajistí maximální možnou cenu a kupujícího ochrání od neuvážené investice.

Zájemcům o prodej hotelu doporučujeme informace na www.prodejdoruska.cz

Nejnovější články

Ideální snídaně pro sportovce: Klíč k maximálnímu výkonu

Snídaně je považována za nejdůležitější jídlo dne, a to zejména pro sportovce, kteří potřebují dostatečnou energii a živiny pro...
22.05.2024

Oslava lásky: Trvalá podstata Dne svatého Valentýna

Každý rok 14. února lidé po celém světě oslavují lásku a náklonnost při Dni svatého Valentýna. Je to den plný romantických gest,...
19.02.2024

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace