Prodej českých firem ruským investorům

30.06.2013

Prodej firem na ruském trhu nabírá na síle. Ruští investoři projevují stále větší zájem o české firmy, společnosti, závody, podniky apod. Problémem pro obě strany je, jak sladit poptávky s nabídkami, co udělat pro to, aby český prodejce našel toho pravého zájemce na ruské straně. K vyřešení této otázky nabízí své služby společnost European Business Consortium S.E., která je jedinou profesionální firmou specializovanou na prodej českých firemna ruském trhu. Má zkušené a kvalifikované spolupracovníky nejen v Česku, ale i na ruské straně. Prostřednictvím své kanceláře v Moskvě udržuje bezprostřední kontakty se širokou škálou ruských investorů. Její nabídky a poptávky jsou cíleně distribuovány jak formou permanentně aktualizovaných katalogů, tak i prostřednictvím příslušných portálů na ruské televizi.

Mnoho českých podnikatelů se dostává do problémové situace, kterou chtějí řešit prodejem své firmy. Současný vývoj české ekonomiky nevytváří příznivé podmínky pro rozvoj trhu investic. Není proto jednoduché najít české podnikatele, kteří by měli zájem o investičně poddimenzované továrny nebo závody.  Obvykle je třeba takové podniky restrukturalizovat a modernizovat. Jde o volné finanční prostředky, kterými v požadovaných objemech většina českých investorů nedisponuje. Český trh je v tomto směru velmi úzký.

Možnosti skýtá zahraniční trh. Ale ani tady není situace jednoduchá. Krize evropské ekonomiky se podepsala i na sektoru investic. Velkých investorů zajímajících se o české firmy je relativně málo. Nestabilita podmínek pro podnikání a vysoká míra korupce odrazují západoevropské podnikatele od větší angažovanosti v České republice.

Zvláštní skupinu zájemců o české firmy tvoří ruští podnikatelé. V Rusku si již prošli trnitou cestou nestabilních podnikatelských podmínek a proto nejsou tak citliví na nešvary provázející naše podnikatelské prostředí. Navíc jsou vysoce solventní a nemají problém s vázáním svých finančních prostředků na delší dobu. Zvláště v současné době, kdy ceny nemovitostí v Česku stagnují, jsou schopni investovat do našich firem značné objemy peněz a čekat až se situace zlepší.

Zájem ruských podnikatelů o investování v zahraničí trvá již dlouhou dobu. Za posledních několik let byly z Ruska vyvezeny stovky miliard dolarů a tato tendence pokračuje i nyní. Mírně se mění jen struktura vývozu kapitálů. Prvotní nápor na vyspělé západoevropské země postupně ochabuje. Ruští investoři se přesvědčili o tom, že je možno úspěšně podnikat například i v Česku, které je pro ně ve všech směrech bližší. Z hlediska eventuálního trvalého pobytu s rodinami v České republice jim vyhovuje mentalita Čechů, minimální jazyková bariéra a velmi dobré životní podmínky.

Podrobnější informace získáte na www.prodejdoruska.cz .

Nejnovější články

Ideální snídaně pro sportovce: Klíč k maximálnímu výkonu

Snídaně je považována za nejdůležitější jídlo dne, a to zejména pro sportovce, kteří potřebují dostatečnou energii a živiny pro...
22.05.2024

Oslava lásky: Trvalá podstata Dne svatého Valentýna

Každý rok 14. února lidé po celém světě oslavují lásku a náklonnost při Dni svatého Valentýna. Je to den plný romantických gest,...
19.02.2024

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace