Prodej hotelů, sanatorií a pensionů

30.06.2013

Řada českých podnikatelů vlastnících hotelová zařízení, sanatoria nebo pensiony se dostala do finančních potíží. Má problémy nejen s potřebnou modernizací případně rekonstrukcí těchto objektů, ale i s financováním běžných provozních nákladů. Stagnace na trhu českých nemovitostí komplikuje majitelům možnost získat finanční injekci od českých investorů. Na nabídky prodeje takovýchto objektů nebo na snahy o získání spoluvlastníka český trh reaguje jen ojediněle.

Nadějným řešením se zdá být prodej hotelů, sanatorií nebo pensionů na zahraničních trzích. Ani zde však není ruka příliš štědrá. Investoři západoevropských zemí mají rovněž své problémy. Inklinují spíše k výrobním podnikům nebo ke sféře finanční a k bankovnictví. Země bývalého východoevropského bloku mají dost potíží s rozvojem vlastní ekonomiky a jejich investoři se nijak překotně do světa nehrnou. Bohaté světové ekonomiky jsou teritoriálně značně vzdálené.

Jak z teoretického hlediska, tak i z několikaleté praxe vyplývá, že jediným reálným partnerem pro naše nabídky je Rusko. Určité bariéry z doby totality, které stále ještě přežívají v myšlení i jednání Čechů, negativně ovlivňují racionální jednání českých podnikatelů. Nicméně faktem je, že dnešní Rusko je jiné než před dvaceti lety a dále, že ruští podnikatelé mají peníze i zájem podnikat v Česku. Zájem ruských investorů pozitivně ovlivňuje únosná cenová hladina českých nemovitostí a vyhovující podmínky pro jejich život  i s rodinami prakticky ve kterémkoliv regionu České republiky.

Pro vlastníky hotelů, sanatorií a pensionů, kteří chtějí prodat tyto objekty, je nejsložitější navázat kontakt se zájemcem v Rusku, u kterého mají záruku solidního jednání. Elektronická korespondence, výměna poptávek a nabídek, případně telefonické seznamování se s potenciálním partnerem je vysoce riskantní záležitost. Taková transakce vyžaduje profesionalitu.

Firmou, která se specializuje na prodej hotelů a penzionů na ruském trhu je European business consortium, S.E. Jde o společnost vybavenou kádrem odborníků, která má svou pobočku v Moskvě a s ruskými zájemci o české nemovitosti je v bezprostředním kontaktu. Umí pracovat diskrétně a rychle. Cenové podmínky prodávajících jsou v maximální možné míře respektovány. Její portál na ruském internetu je vysoce ceněn.

Českým zájemcům o prodej hotelů, sanatorií a pensionů je společnost European business consortium připravena efektivně pomoci. Podrobnější informace získáte na www.prodejdoruska.cz 

Nejnovější články

Ideální snídaně pro sportovce: Klíč k maximálnímu výkonu

Snídaně je považována za nejdůležitější jídlo dne, a to zejména pro sportovce, kteří potřebují dostatečnou energii a živiny pro...
22.05.2024

Oslava lásky: Trvalá podstata Dne svatého Valentýna

Každý rok 14. února lidé po celém světě oslavují lásku a náklonnost při Dni svatého Valentýna. Je to den plný romantických gest,...
19.02.2024

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace