Stěhování bez dřiny

27.06.2013

Máte před sebou stěhování a rádi byste vše prožili bez stresu, starostí a obav z toho, co vše se může přihodit? Ve většině případů je řešením to, že si na danou stěhovací akci objednáte odborníky. Ano, jsou případy, kdy to je možné realizovat vlastními silami, ale to jen za předpokladu, že máte dostatek silných mužů (ženy prominou) a zároveň i potřebné vybavení.

Nedřete se, když nemusíte

Stěhování bez dřiny však platí pouze pro první variantu, tedy využití profesionální stěhovací firmy. Důvody pro druhou variantu jsou zřejmé a to úspora nákladů. Ve skutečnosti tomu tak ale být nemusí. Možná, že vám všichni přijdou pomoci bez nároku na honorář, ale do nákladů musíte počítat dopravu, občerstvení a v neposlední řadě i čas, který tímto ztratíte a ve kterém byste mohli vydělávat. Když si k tomu vezmete fakt, že při stěhování vlastními silami nemáte záruku, že se nic nepoškodí, nebo někomu něco nestane, pak se obě varianty dostávají na stejnou úroveň, s tím rozdílem, že u firmy se opravdu nemusíte o nic starat, pouze dohlížíte nad akcí a upřesňujete, co se má kam odstěhovat.

Nadkládka a vykládka

Nezáleží na tom, zda se jedná o stěhování Turnov či jinou lokalitu. Postupy jsou stejné resp. liší se tím, co konkrétně se bude stěhovat - dle toho se volí konkrétní pracovní skupina, auto a také stěhovací vybavení.

Stanovíte-li dopředu místo nakládky a vykládky, pak vás firma ve většině případů požádá o možnost osobní obhlídky, aby se zjistilo, jaké jsou možnosti, jaká jsou případná omezení atd., což ve finále vede k hladkému přestěhování bez nečekaných komplikací. Příkladem je třeba trasa stěhování Náchod - Liberec. Dopředu musí být jasné, jak vypadá místo nakládky (Náchod) i vykládky (Liberec). Firma si zároveň ověří i trasu, jestli není nějaké dopravní omezení ať už mezi oběma body, nebo v daných městech.

Odsouhlasíte-li si cenovou nabídku včetně termínu stěhování, máte vyhráno. Vše bez dřiny a starostí.

Nejnovější články

Ideální snídaně pro sportovce: Klíč k maximálnímu výkonu

Snídaně je považována za nejdůležitější jídlo dne, a to zejména pro sportovce, kteří potřebují dostatečnou energii a živiny pro...
22.05.2024

Oslava lásky: Trvalá podstata Dne svatého Valentýna

Každý rok 14. února lidé po celém světě oslavují lásku a náklonnost při Dni svatého Valentýna. Je to den plný romantických gest,...
19.02.2024

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace