Kosmetika mrtvé moře

15.06.2013

Minerály mrtvého moře

Mrtvé moře obsahuje více než 30% minerálů, což je 10x více než jiná moře. Vysoká koncentrace minerálů kosmetiky mrtvého moře  má blahodárný účinek při léčbě kožních nemocí - lupénky, ekzémů, akné a při léčbě revmatických a respiračních problémů.

Pouštní klima má za následek neustálé vypařování vody, za tisíciletí se Mrtvé moře stále zmenšuje a solí v něm přibývá. Složení soli z Mrtvého moře je charakteristické vysokým obsahem některých minerálů, především solí hořčíku - asi 30%, draslíku - asi 22%, vápníku, bromu a dalších. Koncentrace minerálů stimuluje metabolické funkce v buňkách a podporuje tak regeneraci - obnovu buněk. Proto jsou obklady z mrtvého moře tak účinné.

Voda Mrtvého moře obsahuje 21 minerálů a stopových prvků. 12 z nich nenajdete v žádném jiném moři a některé z nich jsou uznávané a vysoce ceněné pro přínos pocitů uvolnění, vyživování pleti, aktivaci oběhového systému a zmírnění revmatických potíží a metabolických poruch. Kosmetika mrtvé moře je tak ideálním způsobem, jak zaručit své pokožce veškeré minerály a správnou péči. Tělové mléko solaris je tak velmi účinné a pomáhá s výživou vaši pokožky.

Další atmosféra

Díky své nadmořské "nížce" je tu další vrstva atmosféry, která filtruje určitou část ultrafialových paprsků, takže slunce nespaluje pokožku s takovou agresivitou, jak by se podle polohy zdálo. Tato dodatečná vrstva také zajišťuje větší množství kyslíku. U Mrtvého moře je ho o 10% více než ve velkých městech a o 5% více než v jiných mořských lázních. Toto místo je ideální pro astmatiky a alergiky.

Jaké je mrtvé moře

Mrtvé moře je unikátní slané bezodtokové jezero, které se nachází na hranicích Jordánska a Izraele. Vzniklo asi před 3 000 000 lety v rozsedlině po velkém vrásnění zemské kůry. Mrtvé moře je nejníže položená vodní plocha na Zemi, leží 400 m pod úrovní hladiny moře. Rozloha Mrtvého moře je 1050 km2, jeho délka je 75 km, šířka se pohybuje mezi 3 až 18 km.

Hloubka dosahuje až 365 metrů. Jeho delší břehy lemují vysoké pusté kopce a hory, které dosahují výšky i přes 400 metrů, a jsou tak zhruba na úrovni hladiny Středozemního moře. Do moře ústí řeka Jordán a několik říček pramenících na východ a na západ odtud. Voda z Mrtvého moře se uvolňuje pouze vypařováním.

V čem tedy spočívá tajemství účinků solí a bahna tohoto přírodního fenoménu?

Především je nutné poznamenat, že Mrtvé moře není vůbec mořem "mrtvým". V roce 1936 byl výzkumem objeveny baktérie, které v průběhu dalšího bádání byly zařazeny do zvláštní třídy archebakterií (Halobacterium).
Existují názory, že všechny současné živé organismy pocházejí z jediné primární buňky, která vznikla před několika miliardami let. Tato buňka se stala základem celého procesu dělení buněk, a evolučního vývoje, který ve svém konečném stádiu vytvořil zeleň na Zemi, změnil složení její atmosféry a vytvořil tak prostor pro život.

V samotné přírodě rozlišujeme dvě skupiny bakterií: eubakterie, jsou nejrozšířenější - vyskytují se nejvíce v půdě, vodě a jiných organismech, a archebakterie, žijící v méně příznivých podmínkách - blátě, v hlubinách oceánu, v solných, horkých nebo kyselých místech na Zemi.

Co jsou Archebakterie v mrtvém moři?

Archebakterie - samostatná, velmi stará skupina mikroorganismů, která během dlouhodobého evolučního procesu prakticky nezměnila svoji strukturu a funkci. Fragmenty membrán archebakterií umožňují rychlé využití účinků autotrofického systému v buňkách, které zajišťují přísun nejrůznějších látek přes buněčnou membránu (včetně bíklovin a lipidů). Příkladem je bakteriorodopsin - bílkovina vyloučená z membrány archibaktérie (Halobacterium Nalobium) - která účinkuje jak "čerpadlo protonů".

Archebakterie jsou nosiči DNK-informace, v jejich genetickém aparátu je založena informace o způsobu přežití a zachování sebe samých jako druhu. Tato informace o způsobu přežití a obranyschopnosti se předává na genetické úrovni našim buňkám a vyvolává mocné ozdravující procesy v celém organismu.

Nejnovější články

Ideální snídaně pro sportovce: Klíč k maximálnímu výkonu

Snídaně je považována za nejdůležitější jídlo dne, a to zejména pro sportovce, kteří potřebují dostatečnou energii a živiny pro...
22.05.2024

Oslava lásky: Trvalá podstata Dne svatého Valentýna

Každý rok 14. února lidé po celém světě oslavují lásku a náklonnost při Dni svatého Valentýna. Je to den plný romantických gest,...
19.02.2024

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace