Proč domácí vodárnu?

29.05.2013

Domácí vodárny jsou zařízení určená pro dopravu vody z vodního zdroje do domu, bytu či jen na zahradu, kde je potřeba vody k zalévání. Domácí vodárna se skládá z čerpadla, tlakové nádoby a příslušenství, jako jsou hadice nebo manometr. 

Tlaková nádoba slouží k vyrovnávání tlaku vody. Voda je prvotně pumpována právě do tlakové nádoby v níž je umístěna pryžová membrána, která je plnící se vodou roztahována a voda je zde pod tlakem. Když se pak čerpadlo vypne a i přesto je v domě odběr vody, voda je svévolně vytlačována i bez zapnutí zařízení. Výrazně tak šetří čerpadlo i provozní náklady.

Domácí vodárna je ideální řešení jak pro místa, kde není vůbec možné se připojit do klasické veřejné vodovodní sítě, ale například když máte na chatě nebo jen na zahradě u svého domku postavenou studnu nebo je poblíž nějaký vodní tok nebo nádrž.

Platit za vodu,kterou zaléváte zahrádku, když máte studnu, je velké plýtvání.

Nejnovější články

Dovolená s malým dítětem

Možná patříte mezi čerstvé rodiče, kteří v předstihu řeší, kam spolu se svou malou ratolestí vyrazí letos na dovolenou. Ačkoli...
30.01.2023

Prémiové olivové oleje dovedou vykouzlit skutečně rozmanité menu

Nenakupujte je v supermarketech, tady totiž ani nejsou k mání! Olivové oleje s přídomkem extra panenský, které jsou pečlivě...
13.03.2022

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.Případně využijte možnosti publikovat článek přes portál PayPost.cz.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace