Jak se chránit před sluncem při vodě

21.06.2016

Koupání, plavání nebo oddych při vodě patří k létu. Obzvlášť během horkých dní, kdy se chcete ochladit. Ani při vodě by jste neměli zapomínat na nástrahy slunečního záření. Aby jste byly v bezpečí, měli by jste poznat následující zásady.

Jednoznačně platí, že když vyjdete z vody a necháváte na slunci vyschnout všechny kapky vody, vystavujete se silnějšímu UV záření a tedy i riziku. Mokrá pokožka přitahuje lunační paprsky intenzivněji než suchá pokožka. Proto se vždy po plavání vysušte co nejdříve ručníkem a pak aplikujte čerstvou vrstvu oleje na opalování nebo opalovacího krému.

Co se týče pobytu ve vodě, tak UV záření proniká i pod hladinu. Při hladině je to až 95%, při 3 metrech pod vodou je to kolem 50%. Před samotným plaváním proto odporoučíme použít voděodolné opalovací krémy. Při delších pobytech na slunci se natírejte i několikrát během dne.

Běžně lidé využívají i trička na ochranu před sluníčkem. Sice vás neopálí, ale před UV zářením v bezpečí nebudete. Především když je mokré. Pro zvýšení vaši ochrany proti UV záření ve vodě využijte trička ze speciální tkaniny s UV filtrem. 

Nejnovější články

Prémiové olivové oleje dovedou vykouzlit skutečně rozmanité menu

Nenakupujte je v supermarketech, tady totiž ani nejsou k mání! Olivové oleje s přídomkem extra panenský, které jsou pečlivě...
13.03.2022

Vlastní bydlení

Je tomu jen několik málo let, když jsme koukali na ceny nových bytů a říkali jsme, jak jsou drahé, ne-li předražené. Jednalo se zejména o...
02.02.2022

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.Případně využijte možnosti publikovat článek přes portál PayPost.cz.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace