Jak se chránit před sluncem při vodě

21.06.2016

Koupání, plavání nebo oddych při vodě patří k létu. Obzvlášť během horkých dní, kdy se chcete ochladit. Ani při vodě by jste neměli zapomínat na nástrahy slunečního záření. Aby jste byly v bezpečí, měli by jste poznat následující zásady.

Jednoznačně platí, že když vyjdete z vody a necháváte na slunci vyschnout všechny kapky vody, vystavujete se silnějšímu UV záření a tedy i riziku. Mokrá pokožka přitahuje lunační paprsky intenzivněji než suchá pokožka. Proto se vždy po plavání vysušte co nejdříve ručníkem a pak aplikujte čerstvou vrstvu oleje na opalování nebo opalovacího krému.

Co se týče pobytu ve vodě, tak UV záření proniká i pod hladinu. Při hladině je to až 95%, při 3 metrech pod vodou je to kolem 50%. Před samotným plaváním proto odporoučíme použít voděodolné opalovací krémy. Při delších pobytech na slunci se natírejte i několikrát během dne.

Běžně lidé využívají i trička na ochranu před sluníčkem. Sice vás neopálí, ale před UV zářením v bezpečí nebudete. Především když je mokré. Pro zvýšení vaši ochrany proti UV záření ve vodě využijte trička ze speciální tkaniny s UV filtrem. 

Nejnovější články

Vše okolo sázení rajčat

Zasadit rajčata správně je důležité pro jejich zdravý růst a plodnost. Zde je několik kroků, které můžete následovat: Volba vhodného...
06.06.2023

Tonování autoskel

Při tonování autoskel existuje několik možností, které se liší v použitém materiálu a intenzitě zatemnění. Zde je několik obecných...
05.06.2023

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace