Jak se chránit před sluncem při vodě

21.06.2016

Koupání, plavání nebo oddych při vodě patří k létu. Obzvlášť během horkých dní, kdy se chcete ochladit. Ani při vodě by jste neměli zapomínat na nástrahy slunečního záření. Aby jste byly v bezpečí, měli by jste poznat následující zásady.

Jednoznačně platí, že když vyjdete z vody a necháváte na slunci vyschnout všechny kapky vody, vystavujete se silnějšímu UV záření a tedy i riziku. Mokrá pokožka přitahuje lunační paprsky intenzivněji než suchá pokožka. Proto se vždy po plavání vysušte co nejdříve ručníkem a pak aplikujte čerstvou vrstvu oleje na opalování nebo opalovacího krému.

Co se týče pobytu ve vodě, tak UV záření proniká i pod hladinu. Při hladině je to až 95%, při 3 metrech pod vodou je to kolem 50%. Před samotným plaváním proto odporoučíme použít voděodolné opalovací krémy. Při delších pobytech na slunci se natírejte i několikrát během dne.

Běžně lidé využívají i trička na ochranu před sluníčkem. Sice vás neopálí, ale před UV zářením v bezpečí nebudete. Především když je mokré. Pro zvýšení vaši ochrany proti UV záření ve vodě využijte trička ze speciální tkaniny s UV filtrem. 

Nejnovější články

Oslava lásky: Trvalá podstata Dne svatého Valentýna

Každý rok 14. února lidé po celém světě oslavují lásku a náklonnost při Dni svatého Valentýna. Je to den plný romantických gest,...
19.02.2024

Architektura 21. století: Spojení inovace a udržitelnosti

21. století přineslo do světa architektury zcela nový pohled, spojující inovace, technologický pokrok a udržitelnost. Architekti se dnes...
01.02.2024

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace