Žaluzie a rolety Sundrape

16.12.2015

Žaluzie a rolety slouží primárně ke stínění či zatemnění prostoru. Nejčastěji se používají v případě interiérového stínění, nicméně výjimkou není ani stínění exteriéru. Pro exteriérové stínění jsou vhodné zejména rolety nebo pergoly či baldachýny s posuvnou střechou. Existují ovšem i venkovní žaluzie, které je rovněž možné použít. V případě interiérového stínění jsou bezesporu populárnější žaluzie a to v nejrůznějších provedeních.

Žaluzie

Žaluzie můžeme rozdělit na dvě základní skupiny – jednak na žaluzie vertikální, které jsou určeny zejména pro kanceláře, velké plochy a atypická okna, a jednak na horizontální žaluzie, které se běžně používají, pokud máte plastová či dřevěná okna, popřípadě eurookna. Lamely žaluzií jsou vyráběny z nejrůznějších materiálů. Vertikální žaluzie jsou nějčastěji látkové, nicméně mohou být i dřevěné nebo plastové. Určitou nevýhodou těch dřevěných je jejich větší váha a náročnější údržba. Dále také existují žaluzie vyrobené z kovu (obvykle z lakovaného hliníku) či bambusu. Nejpoužívanější jsou nicméně stále žaluzie plastové. Ze všech výše zmiňovaných materiálů se rovněž vyrábí i žaluzie horizontální. Všechny tyto typy žaluzií se nejčastěji ovládají pomocí řetízku nebo šňůry.

Rolety

Také v případě rolet máme několik variant. Interiérové rolety dělíme na látkové, římské a zatemňovací. Visící látka se přitom navijí na hřídel nad oknem. Nutno podotknout, že roleta, stejně jako závěsy, může být i designovým doplňkem bytu. Látka, z níž je roleta vyrobena, může být na přání zákazníka buď častečně průsvitná, nebo naopak zcela neprůsvitná. Venkovní rolety bývají nejčastěji hliníkové nebo dřevěné. Je možné použít i látkové rolety, tzv. screeny, nicméně v tomto případě musí být z takového materiálu, který odolává vnějším vlivům.

Sundrape, spol. s.r.o.

Společnost Sundrape je již 25 let spolehlivým výrobcem a dodavatelem nejen exteriérových a interiérových žaluzií a rolet, ale také markýz a pergol. Úzce přitom spolupracuje s předními světovými výrobci v Německu. Kromě velkého výběru žaluzií a rolet nabízí na svém webu také záclony a záclonové pojezdy, sítě proti hmyzu, slunečníky či zatemnění na dálkové ovládání. Určitě  si vybete i Vy. Sundrape je zárukou kvality a spokojenosti.

 

Nejnovější články

Webkamera - pomoc při výběru

Při výběru webkamery pro váš pokoj je dobré zvážit několik faktorů. Rozhodněte se, jakým způsobem hodláte webkameru využívat. Chcete...
23.05.2023

Jaké květiny do bytu?

Květiny jsou skvělým způsobem, jak přinést do našeho bytu přírodní krásu, čerstvost a radost. Navíc mají květiny mnoho dalších...
17.05.2023

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace