Dokonalé obložkové zárubně

20.03.2013

Dům i budova upoutává leckterého kolemjdoucího hlavně usazenými vchodovými dveřmi, okny a dalšími vymoženostmi. Právě dveře jsou považovány za jednu ze základních nezbytností, bez kterých se neobjedou ať již rodinné domy, vilky, byty, rozlehlé objekty či kanceláře. Jednotlivé místnosti v budově jsou zpravidla opatřeny dveřmi, které mají vynikající tepelně-izolační vlastnosti. Tento stavební prvek se skládá hned z několika komponentů, jako je dveřní křídlo, práh, obložková zárubeň, prvotřídní těsnění a špičkové kování. Kromě těchto dílů s obložkovou zárubní jsou opatřeny dveře i řadou dalších speciálních vychytávek, které plní jednak bezpečnostní, tak i estetickou a izolační funkci. Proto na trhu existuje široká škála vchodových a interiérových dveří, které se v hojné míře od sebe odličují nejenom zavíracím mechanismem a počtem křídel, ale i dveřní výplní.

Asi mezi jednu z nejdůležitějších částí dveří patří obložkové zárubně. Také se tomuto prvku někdy říká veřej, eventuálně i futro. Jde o rám, který se skládá z jednotlivých nosníků.
Obložkové zárubně jsou vyráběny z kvalitní středně zhuštěné dřevovláknité či dřevotřískové desky. Materiál MDF má unikátní strukturu a krásný dezén. Povrch desky se dá ještě upravovat laminací, dýhováním, lakováním a frézováním. Pokud hledáte plnohodnotnou alternativu nádherného masivního dřeva, pak sáhněte po tomto materiálu.
 
Obložkové zárubně se běžně dodávají s bezvadným těsněním a jsou zpravidla vybaveny panty a  unikátním protiplechem. V jejich nabídce naleznete různé typy zárubní, jejž mohou mít například funkcionalistický, nadčasový nebo moderní design. Vybrat si tu mezi nimi můžete dekory jasanu, dubu, buku, mahagonu, javoru, ořechu, teaku, wenge a mnoho dalších imitací a povrchových úprav dřeva.
 
Obložkové zárubně jsou k dostání jak pro jednokřídlé a dvoukřídlé dveře, tak i pro posuvnou variantu.

Nejnovější články

Ideální snídaně pro sportovce: Klíč k maximálnímu výkonu

Snídaně je považována za nejdůležitější jídlo dne, a to zejména pro sportovce, kteří potřebují dostatečnou energii a živiny pro...
22.05.2024

Oslava lásky: Trvalá podstata Dne svatého Valentýna

Každý rok 14. února lidé po celém světě oslavují lásku a náklonnost při Dni svatého Valentýna. Je to den plný romantických gest,...
19.02.2024

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace