M&M reality - pozitivní zkušenost - recenze

02.08.2014

Chtěl bych se touto formou podělit o zkušenost s realitní kanceláří M&M reality, se kterou jsem realizoval prodej bytu 2+kk v Hradci Králové a také koupi družstevního bytu v České Třebové.

Zkušenost s prodejem bytu 2+kk v Hradci Králové

Prodával jsem bytu o malé rozloze, ovšem v překrásné lokalitě v Třebši v Hradci Králové a nechtěl jsem daný byt prodat pod cenu, protože se jednalo dle mého názoru o velmi exkluzivní byt s velkým balkónem na jih, který působil útulně a příjemně.

Zkušenost s přípravou bytu do prodeje

Makléřke mne neskutečně štvala, než jsem pochopil, jak profesionálně dělala svojí práci. Musel jsem uklidit / schovat všechny osobní věci a dlouho jsme se věnovali samotnému fotografování bytu a jeho "načinčání". Přiznám, že jsem byl dost líný, ale poté jsem pochopil, jak klíčová je prezentace bytu na internetu ve formě kvalitních fotografií. 

Fotografie dopadly na výtečnou. Podepsali jsme smlouvu a byt šel na prodej do standardního internetového prostředí na množství serverů, jejichž výčet si ani nepamatuji.

Zkušenost s ohlasem a prohlídkou bytu

Vše se začalo dít rychleji, než jsem očekával. Po 3 dnech makléřka domluvila hned několik prohlídek a já netrpělivě očekával, jak vše dopadne.

Byl jsem najivní, protože jsem si myslel, že hned první prohlídka bytu dopadne na výtečnou a prodej bytu proběhne.

Samozřejmě, po 3 prohlídkách a týdnu usilovné práce se byt prodat nepodařilo. Byl jsem frustrovaný a začal jsem mít vnitřní pochyby.

Začalo mne to štvát, ale makléřka mi vysvětlila, že prodej bytu není jako prodej kusu chleba za dvacet korun.

Poté se týden a půl nic nedělo a o to více jsem byl flustrovaný a napjatý a začal jsem přemýšlet, zda jsem se rozhodl správně.

Poté mi makléřka zavolala a přivedla čtvrté zájemce. Snažili jsme se byt tentokrát opravdu velmi "naleštit" a pocitově zkrášlit tak, jak jen to bylo v našich silách.

Čtvrtí zájemci vešli do bytu a všechno vypadalo strašně útulně a jako v "pohdáce". Doslova pohled na byt vnadil tam okamžitě zůstat.

Kocour byl v troubě - rybička se chytla na háček - měli jsme je a již nechtěli odejít a chtěli byt koupit.

Zkušenost s vyřízením právní dokumentace

Obecně strašně nemám rád papírování, právníky, úřady a všechny tyhle věci okolo. Představa o běhání po úřadech a vyřizování dokumentů, kterým nerozumím, mi naháněla husí kůži.

O to více jsem byl potěšen, že mojí jedinou starostí bylo přijít 2x do kanceláře a podepsat připravené dokumenty.

Tak nějak by asi každý řekl, že jsem najivní ňouma, ale já jsem prostě právnímu oddělení realitní kanceláře důvěřoval.

Můj kamarád mi to těžce rozmlouval a dokonce mi radil, abych realitní kancelář obešel a ušetřil na provizi. Dal mi docela brouka do hlavy, ale vůči makléřce mi to nepřišlo vůbec fér.

Nakonec vše dopadlo tak, že jsem byl rád, že jsem měl klid. Kamarád cca půl roku na to prodával byt bez realitky a volal mi, že je z toho papírování, právníků, úschov, úřadů a kolků strašně "vytočenej". Nakonec se mu prý právní služby prodražily a ztratil strašně času, protože jeho kupující měl svého právníka, který stále smlouvy vracel k připomínkovacím úpravám. Z jednoduchého právního úkonu a nákladu za pár tisíc se stal náklad za pár desítek tisíc a on ve finále proklínal okamžik, kdy se rozhodl, že si byt prodá sám.

Já jsem byl prostě pohodlnej a asi jsem měl taky štěstí. Všechno proběhlo tak, že jsem se nemusel o nic starat a nemusel jsem ani chodit na finanční úřad. Přiznávám se, že jsem prostě línej chodit po úřadech a byl jsem strašně rád, že za mne vše vyřídí realitka.

Zkušenost s finanční transakcí za prodej bytu

Tohle je asi nejdůležitější informace. Peníze za prodej bytu přišly. Přišly všechny a včas a ještě jsem měl 3 týdny prostor na to se přestěhovat. To byl pro mne asi nejdůležitější moment, že po vyplacení hypotečního úvěru mi zůstalo cca 0,6 mil. korun na mém účtu.

Byl to pro mne takový první životní realitní obchod a nikdy jsem tolik peněz na účtu neměl a netušil jsem, jak je to krásný pocit, když opravdu dorazí.

Největší radost měla asi moje přítelkyně, protože jsme dostali hypotéku na nový - větší byt a ještě jsme mohli jet do vysněného ráje - na Mauricius - dovolenou snů.

Zkušenost s nákupem bytu a hypotékou

Jedna zkušenost mne utvrdila, že M&M zaměstnává kvalitní lidi. Potkal jsem hypotečního specialistu a ten mi nevýslovně pomohl. Potřeboval jsem vyřešit nákup bytu v České Třebové, který byl družstevní.

Měl jsem z toho opravdu těžkou hlavu do té doby, než jsem hypotečního specialistu - Ing. Aleše Janků - potkal.

Poradil mi jakýsi druh předůvěru, který existuje na družstevní byt a čerpá se do té doby, než je byt převeden do osobního vlastnictví.

Toto mi opravdu neskutečně pomohlo, protože se v dané problematice tolik neorientuji. Ten člověk mi opravdu rozuměl, viděl mé trápení a dokázal vyřešit problém, který mne neskutečně trápil.

Dokonce za mnou přijel na motorce v pátek podvečer ke mně domů a sepsal se mnou veškeré dokumenty před mým odletem do Španělska. 

Jednal lidsky a chápal mé problémy. Na rozdíl od banky se mi snažil pomoci a najít řešení, které mi pomůže.

Celková zkušenost s M&M reality

Dočetl jsem si i některých, většinou anonymních hodnocení na serverech jako jsou podvodnefirmy.cz a dalších diskuzních fórech a trochu jsem se popravdě na začátku celé spolupráce obával, jak vše bude probíhat.

Nyní mohu s klidným svědomím napsat, že M&M jsou zaslouženě jedničkou na trhu.

Český národ je národem plný stěžovatelů, kteří strašně milují drby a pomluvy.

Proto jsem se rozhodl napsat tento článek, protože jsem byl na výsost spokojený. 

Takže moje zkušenost je vysoce pozitivní a M&M reality doporučuji při prodeji bytu a také zajištění hypotéky na míru vaším potřebám - to se vám v bance nestane, protože bance jde o její zisk, nikoliv o řešení vašich potřeb.

Ing. Tomáš Morávek

tomas.moravek108@gmail.com

M&M reality - prodej a pronájem bytů - moje zkušenost s M&M reality v oblasti prodeje bytů a zajištění hypotečního servisu je vysoce pozitivní a s klidným svědomím mohu každému danou realitní kancelář doporučit.

Prodej bytů - poradna zdarma - realitní kancelář nabízí online poradnu zdarma zaměřenou na realitní, daňovou, exekuční a hypoteční problematiku. Naleznete zde více jak 1.000 otázek a odpovědí a můžete se na cokoliv zeptat. Tento servis je poskytován zcela zdarma. Doporučuji každému, kdo hledá odpověď anebo nutně potřebuji odpověď, které může důvěřovat.

Prodej a pronájem bytů - poptávka - pokud si přejete a prostě se vám nechce nic hledat, můžete si zadat poptávku na prodej anebo pronájem bytu. Realitní kancelář vám sama vyhledá vhodné nemovitosti a makléř se s vámi spojí.

Nejnovější články

Ideální snídaně pro sportovce: Klíč k maximálnímu výkonu

Snídaně je považována za nejdůležitější jídlo dne, a to zejména pro sportovce, kteří potřebují dostatečnou energii a živiny pro...
22.05.2024

Oslava lásky: Trvalá podstata Dne svatého Valentýna

Každý rok 14. února lidé po celém světě oslavují lásku a náklonnost při Dni svatého Valentýna. Je to den plný romantických gest,...
19.02.2024

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace