Němcova selská mlékárna Radonice rozvíjí péči o své zákazník

19.03.2014

Na aktuálních 18 druhů mlékárenských výrobků se v posledních týdnech rozrostl počet produktů, které v současné době dováží za svými zákazníky Němcova selská mlékárna Radonice. Nejnověji si mohou zákazníci objednat tři druhy pařených sýrů, a to Radonickou parenicu, Radonickou kolibu a Radonický korbáčik.

Sýry jsou pařeny ve vlastní šťávě a díky tomu si zachovávají šťavnatost a typickou sýrovou chuť. Do konečné podoby jsou korbáčiky a parenica motány ručně, takže každý jednotlivý kus je „originál“. Parenici lze zakoupit buď ryze přírodní a jemně nasolenou, nebo uzenou bukovým dřevem, stejně tak jako kolibu. Tu lze zakoupit i nerozkrájenou, v kilogramovém balení. Všechny uvedené sýry obsahují 25 procent bílkovin a 16 procent tuků.

Vysoký podíl bílkovin a tuků obsahuje již základní surovina – mléko, z níž se na farmě v Radonicích vyrábí veškerý sortiment. To pochází z druhého největšího stáda dojného plemene skotu Jersey v ČR, které je známo vysokým obsahem těchto klíčových ukazatelů kvality mléka. Zákazníci přitom vyšší obsah těchto látek v mléce a výrobcích z něj podle průzkumů, které si průběžně dělají autoři projektu „Mléko z farmy“ – Stanislav Němec a Jan Miler, stále více požadují. To byl také důvod k investici do založení stáda, jehož dojnice jsou schopné produkovat mléko o tučnosti kolem 4,5 procenta a více, a o obsahu bílkovin ve výši nejméně 3,3 procenta. Vzhledem k tomu, že tuk je nositelem chuti, mají díky kvalitní surovině zákazníci Radonické mlékárny k dispozici nejen maximálně čerstvé, ale také chuťově výrazné mlékárenské výrobky, o nichž lze s trochou nadsázky konstatovat, že jsou vyráběny z nejkvalitnějšího mléka na území ČR. Největší stádo plemene Jersey se sice chová na školním statku v Lánech, mléko z tohoto chovu ale končí v anonymní směsici mléka v mlékárnách.

Všechny výrobky Němcovy selské mlékárny Radonice jsou pasterované, včetně mléka samotného, takže to již není nutné před konzumací převařovat ani jinak upravovat. Pasterace je přitom jedinou technologickou úpravou mléka v Radonicích, veškeré produkty se vyrábějí tradičními, přirozenými postupy.

Zřejmě i díky tomu počet zákazníků Němcovy selské mlékárny Radonice stále roste, v současné době jde zhruba o 20 000 odběratelů na území několika krajů ČR. Bližší údaje o rozvozních trasách a dnech, kdy se na příslušných místech objeví „bučící dodávka“ s výrobky z této farmy, lze získat na trasy@mlekozfarmy.cz. Pakliže si někdo objedná zboží v hodnotě přes 1000 korun, může se těšit na individuální dodávku zboží přímo domů.

Mléko z farmy je společným projektem farmářů Ing. Jana Millera a Ing. Stanislava Němce, kteří za něj osobně a nezprostředkovaně ručí svými jmény. Zatímco na Millerově farmě ve Svrkyni se mléko nadojí, v Němcově selské mlékárně v Radonicích je za přísných hygienických parametrů zpracováno na konečné výrobky a pomocí vlastních aut distribuováno ke spotřebitelům. Další mléko pochází ze soukromých farem rodiny Brodských z Nehvizd, Roubíčkových ze Staré Boleslavi a pana Strnada z Rostoklat. V roce 2013 získala Němcova selská mlékárna Radonice ocenění nadace Comenius „Českých 100 nejlepších“ v oblasti „Zemědělství a potravinářství“.

O plemenu Jersey

Plemeno Jersey pochází ze stejnojmenného ostrova v Lamanšském průlivu u pobřeží Francie a patří k nejstarším dojným plemenům na světě. V Anglii bylo známé před rokem 1771 a těšilo se oblibě pro svou mléčnou produkci vhodnou pro výrobu másla. Skot z ostrova Jersey byl běžně označován jako Alderney, později pak jen jako Jersey. Jde o fyzicky nejmenší dojné plemeno na světě, jehož mléko se po staletí využívá k výrobě sýrů díky nejvyššímu obsahu tuku a bílkovin ze všech dojných plemen.

www.mlekozfarmy.cz

Nejnovější články

Ideální snídaně pro sportovce: Klíč k maximálnímu výkonu

Snídaně je považována za nejdůležitější jídlo dne, a to zejména pro sportovce, kteří potřebují dostatečnou energii a živiny pro...
22.05.2024

Oslava lásky: Trvalá podstata Dne svatého Valentýna

Každý rok 14. února lidé po celém světě oslavují lásku a náklonnost při Dni svatého Valentýna. Je to den plný romantických gest,...
19.02.2024

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace