Jak vybrat ten správný polystyren na zateplení?

22.10.2013

Chystáte se na zimu zateplit fasádu, střechu, podlahy, abyste více ušetřili na energiích? Materiály a technologie izolací značně pokročily a jsou stále dokonalejší materiály - některé z nich si popíšeme:

Fasádní polystyren - je vůbec nejvíce rozšířený typ izolace na stavbách. Jeho výhody jsou nízká cena, nízká hmotnost, snadná manipulace, minimální nasákavost. Vyrábí se v různých rozměrech, baleních a tloušťkách. 

Extrudovaný polystyren XPS - jedná se o moderní materiál, oproti klasickému polysterenu má lepší tepelnou izolaci a je odolnější vůči zatížení. Dále je odolný vůči vlhkosti a jednoduše se zpracovává. Je ideální na využití k izolaci suterénů domů, podlah, stropů a podlahových stěn. Tento polystyren se vyrábí v různých rozměrech a velikostech. 

Podlahový polystyren - už podle názvu je jasné, že se používá při izolaci podlah. Tento typ polystyrenu je vyráběn s ohledem na vysoké požadavky pevnosti a zatížení v tlaku. Na vytápěné podlahy se používají tzv. "Styrodesky", které mají výborné tepelné vlasnosti, desky mají zámky, které zabraňují úniku tepla do nižších vrstev podlah. 

Nejnovější články

Oslava lásky: Trvalá podstata Dne svatého Valentýna

Každý rok 14. února lidé po celém světě oslavují lásku a náklonnost při Dni svatého Valentýna. Je to den plný romantických gest,...
19.02.2024

Architektura 21. století: Spojení inovace a udržitelnosti

21. století přineslo do světa architektury zcela nový pohled, spojující inovace, technologický pokrok a udržitelnost. Architekti se dnes...
01.02.2024

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace