Prodej nemovitostí

30.06.2013

Trh nemovitostí ještě stále ovlivňují důsledky krize evropské ekonomiky. V některých státech více, jinde méně, ale všude jsou patrné. K zemím, které nezasáhla globální krize patří Ruská federace. Proto jsme v současné době svědky mimořádné aktivity ruských podnikatelů na světových trzích nemovitostí.

Česká republika se jen velmi pomalu dostává z krizové situace a trh investic na nějaké oživení stále ještě čeká. Ekonomická stagnace citelně zasáhla mnoho českých majitelů nemovitostí, které se stávají předmětem prodeje. Západních zájemců moc není, ale ruští investoři se svým zájmem o aktivní účast na českém trhu investic netají. Navíc jde o podnikatele, kteří jsou majetní, mají volný kapitál, který chtějí výhodně umístit v zahraničí. Česká republika je jim přirozeně ve všech směrech blízká. Z tohoto důvodu se prodej nemovitostí stále více orientuje na ruské investory.

O které nemovitosti je na ruském trhu zájem? Jde především o tři skupiny nemovitostí:

  • komerční objekty (hotely, penziony, čerpací stanice, kancelářské prostory, nájemní domy, historické objekty apod.)
  • činžovní domy, rodinné domky, vily, bytové jednotky

Postupně stále menší roli hraje teritoriální umístění nemovitosti. Výjimečné postavení nemovitostí v Praze a v lázeňských centrech sice přetrvává, ale prudce roste zájem o levnější objekty kdekoliv na území České republiky. Ruští podnikatelé již pochopili, že i ty největší republikové vzdálenosti v Česku odpovídají krajským a oblastním vzdálenostem v Rusku (jak často sami říkají „v Česku je všude blízko“). Kontakty na hlavní město Prahu, na Brno, Ostravu a další krajská města jsou pro ně z hlediska časových ztrát bezproblémové.

Čeští majitelé nemovitostí , kteří mají zájem je výhodně prodat, se mohou obrátit na společnost European Business Consortium S.E. Ta se specializuje na rozvoj dvoustranné česko-ruské spolupráce v oblasti nemovitostí. Je schopna zajistit prodej nemovitostí na ruském trhu, vybrat vhodného ruského partnera, zajistit právní i organizační servis oběma stranám, zabezpečit jejich zastupování u správních orgánů, připravit potřebné dokumenty, zorganizovat příslušná jednání, zajistit tlumočení, pomoci s korespondencí atd.

Podrobnější informace viz www.prodejdoruska.cz

Nejnovější články

Webkamera - pomoc při výběru

Při výběru webkamery pro váš pokoj je dobré zvážit několik faktorů. Rozhodněte se, jakým způsobem hodláte webkameru využívat. Chcete...
23.05.2023

Jaké květiny do bytu?

Květiny jsou skvělým způsobem, jak přinést do našeho bytu přírodní krásu, čerstvost a radost. Navíc mají květiny mnoho dalších...
17.05.2023

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace