Prodej podniku

30.06.2013

V posledních měsících dochází k mírnému oživení akviziční činnosti v tom smyslu, že roste počet nabídek na prodej podniků. Nadále se však setkáváme s tím, že vlastníci usilující o prodej podniku narážejí na nedostatečnou odezvu v České republice. Zatím je v Česku málo těch, kteří se zajímají o prodej podniků a mají dostatek prostředků na jejich koupi.

Ke státům, kde je hodně solventních podnikatelů zajímajících se o funkční podniky výrobního  i nevýrobního charakteru v zahraničí patří Rusko. Jeho investoři se již zabydleli v řadě významných evropských zemí a postupně se stále více zajímají i o prodej podniků v Česku. Mají dostatek dobrých zkušeností z působení na českém trhu. Ve vlastním řízení koupeného podniku se přímo neangažují, ponechávají operativu dosavadnímu managementu a sami  se věnují jen strategickému směrování podniku na dosažení perspektivních cílů. Jsou v Česku spokojeni s životními podmínkami a rozumí mentalitě Čechů. Ví, že v Česku mohou na dostatečně vysoké životní úrovní žít jejich rodiny. Zvláště oceňují možnosti vzdělávání svých dětí. Proto se o prodej podniků v Česku zajímají stále intenzivněji.

Nejsložitějším problémem se u prodeje podniků jeví navázání kontaktů prodejce podniku s ruským zájemcem. Jedinou společností na českém trhu, která se specializuje na prodej podniků ruským podnikatelům je European Business Corsortium S.E. Její kancelář v Moskvě má rozsáhlé portfolio finančně silných ruských investorů zajímajících se o možnosti podnikání v Česku. Prodej podniků „do dobrých rukou“ je u této společnosti reálnou záležitostí.

European Business Consortium S.E. je zkušeným zprostředkovatelem prodeje podniků. Prezentuje se na ruském internetu, neustále aktualizuje katalogy svých nabídek a hlavně udržuje živé kontakty s největšími ruskými investory. Českým vlastníků garantuje prodej podniků do rukou solidních kupců a dovede eliminovat subjekty zabývající se nekalými formami byznysu.

EBC pracuje plně v intencích pokynů prodávajícího. Chápe nezbytnost respektování diskrétnosti při prodeji funkčních podniků, která je zárukou nenarušení provozu a činnosti prodávaného objektu. Podle požadavků prodejce zabezpečuje   všechny potřebné služby – výměnu informací, konzultace a přímá jednání, zpracování příslušných dokumentů, právní poradenství apod.

Pokud máte zájem o prodej podniku, podrobnější informace získáte na www.prodejdoruska.cz

Nejnovější články

Vše okolo sázení rajčat

Zasadit rajčata správně je důležité pro jejich zdravý růst a plodnost. Zde je několik kroků, které můžete následovat: Volba vhodného...
06.06.2023

Tonování autoskel

Při tonování autoskel existuje několik možností, které se liší v použitém materiálu a intenzitě zatemnění. Zde je několik obecných...
05.06.2023

Navštivte nás na FB

Chcete mít odkaz na váš web na Facebooku?


Chcete publikovat článek?

Pro publikování vašeho článku využijte kontaktní formulář, kde se dozvíte i cenu za zveřejnění.


Magazín o bydlení

Navštivnte magazín zaměřený výhradě na bydlení, architekturu a stavebnictví. I zde je možnost publikování vašeho článku.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace